fbpx

Polerowanie samochodu Fabryka Blasku

Polerowanie samochodu w Lublinie

Najskuteczniejszy zabieg detailingowy

Polerowanie samochodu (np. w studiu detailingowym w Lublinie) to tak naprawdę proces polerowania lakieru. Polega na usunięciu drobnych rys z jego powierzchni i przywróceniu blasku, przejrzystości i gładkości w lakierze samochodowym. Jest to wieloetapowy proces, który powinna wykonywać wyłącznie doświadczona osoba, aby nie uszkodzić polerowanego samochodu.

Pierwszym etapem korekty lakieru musi być dokładne umycie auta – najlepiej co najmniej dwukrotne. Trzeba wykorzystać stosowną chemię, która rozmiękczy brud i pozwoli pozbyć się wszystkich nieczystości z powierzchni lakieru. Przed polerowaniem trzeba również użyć odpowiednich środków, których zadaniem jest rozpuszczenie metalicznych drobinek wbitych w lakier oraz przyklejonej smoły i asfaltu. Kolejnym etapem czyszczenia jest tak zwane glinkowanie, czyli ostateczne wyciągnięcie wszelkich stałych nieczystości, które nie zostały usunięte podczas wcześniejszych działań. Dopiero tak przygotowana powierzchnia lakieru gotowa jest na polerowanie.
Sam proces polerowania samochodu polega na częściowym usunięciu lakieru bezbarwnego – jego zewnętrznej części, w której są mikroryski powodujące efekt matowego lakieru. W tym celu stosuje się specjalne pasty polerskie o różnym stopniu ścieralności. Wypracowuje się je za pomocą padów polerskich (gąbkowych, piankowych, mikrofibrowych, futra polerskiego) o różnej sile tnącej, nałożonych na maszyny do polerowania. Są to tak zwane polerki mechaniczne rotacyjne lub dual action – o dodatkowym ruchu oscylacyjnym. Korekta może być jednoetapowa lub wieloetapowa, a wszystko zależy od indywidualnej oceny kondycji lakieru w danym samochodzie. Doświadczony detailer wybierze odpowiednie zestawienie past i padów polerskich, aby uzyskać najlepszy efekt przy zachowaniu bezpiecznej grubości powłoki lakierniczej.

Polerowanie samochodu w Lublinie pozwala w większości przypadków na usunięcie niemalże wszystkich drobnych rys z lakieru, co przywraca klarowność i blask lakierowanej powierzchni. Grubsze rysy często nie są możliwe do usunięcia jedynie polerowaniem, ponieważ może to prowadzić do przetarcia powłoki lakieru bezbarwnego. Również rysy, które sięgają warstwy koloru bazowego lub podkładu wymagają wykonania w tym miejscu zaprawki albo ponownego lakierowania elementu, ponieważ wyrównanie powierzchni lakieru bezbarwnego nie będzie w stanie ich usunąć.

 • Pakiet I
  900 PLN 1 dzień
 • Pakiet II
  1200 PLN 2 dni
 • Pakiet III
  1300 PLN 2 dni

Zalety polerowania lakieru

Salonowy blask
 • Idealna powierzchnia lakieru bez wad
 • Podwyższenie wartości rynkowej samochodu
 • Nadanie połysku karoserii
 • Podbicie głębi koloru

Po latach, a czasem już nawet po kilku miesiącach użytkowania samochodu ,stan jego lakieru wyraźnie odbiega od doskonałości. Spowodowane jest to przede wszystkim podatnością nowych lakierów na zarysowania oraz nieodpowiednią pielęgnacją. Renowacja lakieru to proces przywrócenia salonowego stanu karoserii Twojemu pojazdowi, podczas którego w bezpieczny sposób usuwana jest uszkodzona warstwa lakieru. Dzięki takiemu zabiegowi lakier odzyskuje idealny stan, niesamowicie się błyszczy, a kolor jest wyrazisty i ożywiony. Z pewnością warto dodać, że odnowiony lakier zdecydowanie wpływa na wartość pojazdu i powoduje, że ponownie możemy cieszyć się samochodem jakby dopiero co został odebrany z salonu. Należy jednak wspomnieć, że polerowanie aut stało się bardzo powszechne, dlatego swój samochód warto oddać tylko w ręce specjalistów!

*Renowację lakieru – polerowanie auta, zalecamy dla każdego używanego samochodu, szczególnie mytego wcześniej na myjniach automatycznych, bądź pielęgnowanego w niewłaściwy sposób.