fbpx

Pranie wnętrz

Pranie wnętrza samochodu i czyszczenie tapicerki

Czysty i zadbany samochód jest wizytówką

Pranie wnętrza samochodu to proces, którego zadaniem jest wyczyszczenie wszystkich materiałowych powierzchni wewnątrz auta. Nie jest to proste zadanie, ponieważ nieumiejętne pranie wnętrza samochodu może doprowadzić do jego uszkodzenia, zniekształcenia, odbarwienia czy odklejenia. Niezwykle istotne jest doświadczenie osoby piorącej, ponieważ dobór odpowiedniej chemii odgrywa kluczową rolę.

Powierzchnie przeznaczone do prania to przede wszystkim podsufitka, w niektórych autach poszycia słupków i boczki drzwi, materiałowe fotele i tylna kanapa, a także welurowe dywaniki i wykładzina na podłodze. Niemalże każde z wymienionych miejsc różni się nie tylko sposobem wykonania, ale również wykorzystanym materiałem. Dobór odpowiednich preparatów piorących oraz metod działania to podstawowa kwestia, od której zależy bezpieczeństwo, skuteczność i efekt pracy.

Profesjonalne studia detailingowe do prania wnętrza samochodu (np. w Lublinie) wykorzystują nie tylko specjalną chemię, ale również profesjonalne narzędzia. Podstawowym jest porządny odkurzacz, który pozwoli zebrać pierwszy brud i luźny kurz z powierzchni przeznaczonej do prania. Następnie wykorzystuje się różne techniki – odkurzacze piorące z natryskiem substancji czyszczącej, różnorodne szczotki i ścierki, specjalne nakładki piorące na wiertarkę, a nawet maszyny do wytwarzania pary w celu usunięcia trudnych, zaschniętych zabrudzeń. Specjalistyczne odkurzacze piorące potrafią usunąć większość wody z czyszczonej powierzchni, ale ostatnim etapem i tak zawsze jest suszenie i wietrzenie wnętrza.

Pranie wnętrza samochodu należy powierzyć profesjonaliście, aby uniknąć nieprzyjemności. Najczęstszym błędem wśród amatorów jest zły dobór środków – chemii oraz metod czyszczenia. Efektem nieprawidłowej decyzji może być odklejająca się podsufitka, materiał ze słupków lub boczków. Wybór zbyt agresywnej chemii może doprowadzić do przebarwień materiału, a zbyt delikatne preparaty nie usuną wszystkich zabrudzeń.

  • Pakiet I
    300 PLN 1 dzień
  • Pakiet II
    750 PLN 2 dni

Zalety czyszczenia i pielęgnacji wnętrz

Wzrost wartości pojazdu
  • Zdecydowana poprawa wyglądu tapicerki skórzanej, materiałowej i alkantary
  • Doprowadzenie do salonowego stanu (gdy brak uszkodzeń mechanicznych)
  • Zwiększenie komfort podróżowania
  • Przedłużenie żywotności tapicerki

Używamy wyłącznie narzędzi najwyższej klasy oraz profesjonalnych produktów do mycia i pielęgnacji, w pełni bezpiecznych dla wszystkich powierzchni w Twoim samochodzie.