fbpx

Zabezpieczenie szyb auta w Lublinie

Zabezpieczanie lakieru auta w Lublinie

Zainteresowany? Zgłoś się do nas, a Twoje auto będzie wyglądało jak z salonu! Zapraszamy!

Każdy posiadacz samochodu powinien zadbać o to, aby szyby w jego aucie były odpowiednio zabezpieczone. Obecnie istnieje wiele skutecznych technik pozwalających zapobiegać pojawiającym się na szybach zabrudzeniom. Wykorzystywane są przy tym środki chemiczne nowej generacji.

Zalety

Salonowy blask
  • Podwyższenie wartości rynkowej samochodu
  • Podbicie głębi koloru

Powierzchnia szyb auta zabezpieczana jest środkami chemicznymi, które pokrywają ją warstwą ochronną, nie sposób dostrzec jej okiem. Dzięki ich działaniu następuje wyrównanie powierzchni szkła i wypełnienie wszelkich obecnych na nim, nawet najmniejszych rys. Obserwujemy w ten sposób powstanie gładkiej powierzchni, która jest hydrofobowa. Oznacza to, że skutecznie odpycha cząsteczki wody. Mamy wtedy do czynienia z efektem zwanym potocznie „niewidzialną wycieraczką”. Wyraźnie daje się zauważyć, że woda odprowadzana jest z przedniej szyby i nie jest nawet konieczne włączenie wycieraczek. Dzięki temu nie są one wykorzystywane tak intensywnie jak wcześniej, zmniejsza się również zużycie płynu do spryskiwaczy. Dodatkowym plusem braku częstego korzystania z wycieraczek jest to, że nie powstają wtedy na szybie rysy. Taki jest bowiem efekt uboczny ich działania.

Na tak idealnie gładkiej powierzchni wszelki brud nie utrzymuje się długo. Można więc cieszyć się czystą szybą, a jeśli pojawiają się jakieś zanieczyszczenia, usunięcie ich jest łatwe.

Zobacz też:

Należy pamiętać o tym, że szyba musi być dokładnie oczyszczona przed przystąpieniem do nakładania na nią warstwy ochronnej powodującej efekt „niewidzialnej wycieraczki”. I nie chodzi tutaj o standardowe wytarcie jej ręcznikiem z naniesionym na niego płynem do mycia szyb. Tutaj konieczne będzie użycie specjalnych środków chemicznych i ścierek mikrofibrowych. Warto również przypomnieć, że usunięte powinny zostać także tzw. „water spoty”, czyli ślady, jakie zostawia na szkle twarda woda. Do tego celu używa się specjalnie do tego przeznaczonego żelu.